Ekrany logowania - Windows® Vista

Następujące ekrany logowania (Windows® Vista) można zainstalować w Windows® za pomocą TuneUp Styler. TuneUp Styler jest częścią aktualnej wersji TuneUp Utilities.

Po kliknięciu jednej z poniższych kategorii zobaczysz różne ekrany logowania (Windows® Vista). Kliknij grafikę, aby zobaczyć ją powiększoną w formie podglądu. Kliknięcie „Pliki do pobrania” pozwala na pobranie pliku i zobaczenie go w TuneUp Styler.

Jeżeli TuneUp Styler nie pojawi się automatycznie, uruchom TuneUp Utilities ręcznie i w kategorii „Dostosowywanie systemu Windows” kliknij „Ekran logowania”. Następnie kliknij „Dodaj” i tam „Importuj ekran logowania z pliku...”. Możesz teraz wybrać pobrany plik. 

Wybierz kategorię:

Więcej ekranów logowania - Windows® Vista

Poza własnym formatem TLS TuneUp Styler obsługuje format LogonStudio (LogonXP) oraz powszechnie używane ekrany logowania (Windows® Vista) wyświetlane jako Logonui.exe . Dlatego możliwe będzie wyświetlanie większości dostępnych w Internecie ekranów logowania (Windows® Vista) za pomocą TuneUp Styler bez napotykania problemów.

Czy wiesz już, że...

Popularny format Logonui.exe może być bardzo niebezpieczny, jeśli zostanie nieprawidłowo użyty. Jest to spowodowane zastosowaniem w ekranach logowania (Windows® Vista) tego typu pliku .exe, np. pliku wykonywalnego autorstwa osoby, o której zupełnie nic nie wiesz. Gdyby ta sama osoba przesłała Ci wiadomość e-mail z plikiem wykonywalnym w załączniku, jako użytkownik dbający o bezpieczeństwo swojego komputera nigdy byś go nie otworzył.

Standardowa metoda instalowania nowych ekranów logowania (Windows® Vista)  polega na zastąpieniu standardowego pliku logonui.exe nowym plikiem logonui.exe i wymaga pracochłonnej instalacji ręcznej albo użycia odpowiedniego oprogramowania. W momencie, w którym powinien zostać wyświetlony ekran logowania, system Windows® Vista automatycznie uruchamia nowy plik Logonui.exe nie będący plikiem macierzystym systemu Windows® Vista. Jeśli użytkownik ma szczęście, plik Logonui.exe będzie działać poprawnie, nie stwarzając żadnych problemów. Jeśli użytkownik nie ma tyle szczęścia, może się okazać, że w pliku był ukryty wirus.

Inaczej niż w wypadku użycia tradycyjnej metody zastępowania pliku Logonui.exe, nie ponosisz żadnego ryzyka, stosując TuneUp Styler . TuneUp Styler nie kopiuje po prostu nowego pliku Logonui.exe, ale używa też zawartych w nim obrazów, umożliwiając użytkownikowi dopasowywanie ekranów logowania (Windows® Vista) zależnie od upodobań. Dzięki temu nigdy nie zachodzi konieczność uruchomienia zewnętrznego pliku .exe w celu wyświetlenia ekranu logowania  (Windows® Vista).