Ekrany logowania - Windows® XP

 Następujące ekrany logowania można zainstalować w Windows® XP za pomocą TuneUp Styler. TuneUp Styler jest częścią aktualnej wersji TuneUp Utilities.  

Po kliknięciu jednej z poniższych kategorii zobaczysz różne ekrany logowania. Kliknij grafikę, aby zobaczyć ją powiększoną w formie podglądu. Kliknięcie "Pliki do pobrania" pozwala na pobranie pliku i zobaczenie go w TuneUp Styler.

Jeżeli TuneUp Styler nie pojawi się automatycznie, uruchom TuneUp Utilities ręcznie i w kategorii „Dostosowywanie systemu Windows” kliknij „Ekran logowania”. Następnie kliknij „Dodaj” i tam „Importuj ekran logowania z pliku...”. Możesz teraz wybrać pobrany plik. 

Wybierz kategorię:

Więcej ekranów logowania

Poza własnym formatem TLS TuneUp Styler obsługuje format LogonStudio (LogonXP) oraz powszechnie używane ekrany logowania wyświetlane jako Logonui.exe . Dlatego możliwe będzie wyświetlanie większości dostępnych w Internecie ekranów logowania za pomocą TuneUp Styler bez napotykania problemów.

Czy wiesz już, że...

Popularny format Logonui.exe może być bardzo niebezpieczny, jeśli zostanie nieprawidłowo użyty. Jest to spowodowane zastosowaniem w ekranach logowania tego typu pliku .exe, np. pliku wykonywalnego autorstwa osoby, o której zupełnie nic nie wiesz. Gdyby ta sama osoba przesłała Ci wiadomość e-mail z plikiem wykonywalnym w załączniku, jako użytkownik dbający o bezpieczeństwo swojego komputera nigdy byś go nie otworzył.

Standardowa metoda instalowania nowych ekranów logowania polega na zastąpieniu standardowego pliku logonui.exe nowym plikiem logonui.exe i wymaga pracochłonnej instalacji ręcznej albo użycia odpowiedniego oprogramowania. W momencie, w którym powinien zostać wyświetlony ekran logowania, system Windows® XP automatycznie uruchamia nowy plik Logonui.exe nie będący plikiem macierzystym systemu Windows®. Jeśli użytkownik ma szczęście, plik Logonui.exe będzie działać poprawnie, nie stwarzając żadnych problemów. Jeśli użytkownik nie ma tyle szczęścia, może się okazać, że w pliku był ukryty wirus.

Inaczej niż w wypadku użycia tradycyjnej metody zastępowania pliku Logonui.exe, nie ponosisz żadnego ryzyka, stosując TuneUp Styler. TuneUp Styler nie kopiuje po prostu nowego pliku Logonui.exe, ale używa też zawartych w nim obrazów, umożliwiając użytkownikowi dopasowywanie ekranów logowania zależnie od upodobań. Dzięki temu nigdy nie zachodzi konieczność uruchomienia zewnętrznego pliku .exe w celu wyświetlenia ekranu logowania.